Broadcasting, przesyłanie strumieniowe i narywanie nigdy nie było tak proste! Kamery PTZ firmy Aver z automatycznym śledzeniem i transmisją strumieniową umożliwiają rejestrowanie obrazu w doskonałej jakości usprawniając pracę technika AV, a co za tym idzie oszczędzając czas, energię i pieniądze użytkowników.
Szereg innowacji wprowadzonych w nowych kamerach AVer pozwalają osiągnąć najlepszą jakość spełniającą potrzeby organizacji edukacyjnych, placówek medycznych, firm czy miejsc kultury. Użytkownik otrzymuje bezprecedensową jakość obrazu oraz zdalne sterowanie śledzeniem poprzez intuicyjny interfejs sieciowy.

Kamery Aver zapewniają doskonałą jakość dzięki profesjonalnym matrycom przechwytujących obraz w standardzie rozdzielczości 4K lub Full HD. Każdy z modeli posiada duży zoom optyczny, co pozwala na rejestrację zarówno ujęć szerokokątnych jak i dużych zbliżeń. Interfejsy które zostały wykorzystane w zależności od modelu to m.in. HDMI, 3G-SDI, USB, a także IP. Zapewniają one najwyższą możliwą jakość jaką możemy uzyskać w naszym urządzeniu nagrywającym.  Formaty kompresji zastosowane w urządzeniach takie jak MJPEG i H.254/SVC pozwalają zaoszczędzić ilość miejsca na dysku podczas nagrywania.

Nowe modele zostały wyposażone w wiodącą w branży technologię automatycznego śledzenia AI firmy Aver, wykorzystującą rozpoznawanie twarzy i analizę obrazu, aby móc podążać za prezenterami w klasie, audytorium lub na scenie. Ta funkcjonalność w wygodny sposób eliminuje konieczność noszenia przez osoby prezentujące dodatkowych urządzeń służących do naprowadzania kamery.
Czerpiąc inspirację z najbardziej wymagających potrzeb użytkowników Aver wyposażył swoje modele z serii Pro w tryb prezentera i automatyczne śledzenie w trybie strefowym. 
Tryb prezentera daje swobodę poruszania się i możliwość interakcji z publicznością. Kamera śledzi swój cel, nawet jeśli inne osoby lub przedmioty znajdą się w kadrze.

Z kolei tryb strefowy pozwala na automatyczne przełączanie się między ustawieniami kamery. Ustawienia stref zostają wcześniej zdefiniowane przez użytkownika a kamera obraca się w obszarze danych stref w zależności od położenia mówcy i jego ruchów. Nowe modele dają możliwość ustawienia do 4 takich stref. Obszary możemy ustawić za pomocą bezpłatnego oprogramowania dostępnego na stronie producenta.

 Kamery dzięki dodatkowej licencji obsługują standard NDI®|HX, co w znaczącym stopniu ułatwia przekaz obrazu i sterowanie kamerą. Cechą wyróżniającą nowe modele jest nieosiągalna dotąd uniwersalność we współpracy z innymi urządzeniami lub programami zgodnymi z NDI, niezależnie od ich lokalizacji w sieci. Wszystko to za pomocą jednego kabla Ethernet. Dodatkowo współpraca z protokołem RTSP i RTMP sprawia, że nagrywanie i przesyłanie sygnałów audio i wideo jest bardzo proste.


Nowe modele kamer marki Aver to idealne narzędzie, które sprawdzi się tam, gdzie wymagane jest profesjonalne podejście do tematu nagrywania, broadcastingu czy wideokonferencji. Urządzenia zostały wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, dzięki temu użytkowanie ich staje się proste i przyjemne. Zastosowanie najnowszych technologii oraz bardzo dobra jakość sprawia, że są tą rozwiązania, które sprawdzą się w najbardziej wymagających sytuacjach.