Aby docenić trud wkładany w budowę instalacji audiowizualnej trzeba zobaczyć ją na własne oczy. Gdzie można znaleźć przykłady takich instalacji? Dowiecie się z poniższej listy.

Nie chcemy się ograniczać do instalacji wykonanych wyłącznie na naszym sprzęcie, dlatego jeśli znacie ciekawe instalacje z wykonaniem produktów z branży w której operujemy jak ViDiS – piszcie do Nas. Jeśli jesteście autorami – piszcie tym bardziej!

 

Muzeum Historyczne Miasta Kraków – Rynek Podziemny

Rewelacyjny przykład zastosowania projektorów instalacyjnych – edge blending, warping czy wyświetlanie obrazu na powierzchni o niestandardowej geometrii – wygląda świetnie. Do tego dochodza jeszcze monitory interaktywne oraz interesujące instalacje Digital Signage.

2-ul-1401964725

krakow


 

Hydropolis – centrum wiedzy na temat wody / Wrocław

Multimedialna wystawa na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów zajmuje cztery tysiące metrów kwadratowych w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku. Na jej terenie znajdziemy kilka ciekawych instalacji audiowizualnych z wykorzystaniem projektorów oraz ekranów. Dostępne są również monitory dotykowe z interaktywna treścią.

muzeum wartosci

muzeum wody2

 

Kopalnia Soli Wieliczka 

Jedno z najciekawszych muzeów w Polsce, którym zachwycał się m.in. Jim Carrey w 2013 roku zostało uhonorowane fantastyczną instalacją z użyciem 3D mappingu. Nie będziemy strzępić języka na darmo – pokaz możliwości poniżej, natomiast więcej szczegółów o samej instalacji tutaj.