Często mówimy, że żyjemy w ciągle zmieniającym się świecie. Jednak ostatnie dwa lata pandemii doprowadziły to stwierdzenie do absolutnej skrajności, a zmiany nadchodzą tak szybko, że jedyną liczącą się umiejętnością stała się adaptacja. Vivitek dostosowując się do wymagań obecnego rynku dołączył do swoich wszechstronnych rozwiązań nowy produkt, którym jest NovoStage. Jest to oprogramowanie, które przekształca dowolne urządzenie z system Windows™ 10 w platformę do współpracy bezprzewodowej. Do jego uruchomienia potrzebna jest jedynie ważna licencja oraz dowolne urządzenie ze wspomnianym systemem. Świetnie sprawdzą się laptopy wszystkich rozmiarów oraz monitory wielkoformatowe. 

Po wykonaniu prostego procesu instalacji, NovoStage może odbierać treści na jeden z czterech sposobów: poprzez oprogramowanie NovoConnect, Airplay, LauncherPlus/LauncherOne lub stronę internetową Vivitek www.launchnovo.com.

Mnogość metod połączeń pozwala na maksymalną elastyczność i wygodę użytkownika, bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu czy kabli. 

NovoStage funkcjonuje na zasadzie BYOD (Bring Your Own Device), czyli każdy uczestnik może połączyć się z sesją używając w tym celu własnego urządzenia, może nim być telefon, laptop czy tablet. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację NovoConnect App i dołączyć do sesji dzięki identyfikatorowi spotkania, kodowi QR, nazwie sali, funkcji urządzeń w pobliżu lub adresu IP.

NovoStage może odbierać treści z dowolnego urządzenia lub systemów operacyjnych i wyświetlać na głównym ekranie jednocześnie maksymalnie 4 uczestników.

Ułatwia współpracę dzięki kompletnemu pakietowi funkcji, takich jak wysyłanie zrzutów ekranu i udostępnianie plików za pośrednictwem aplikacji NovoConnect. Funkcja moderatora pozwala prowadzącemu czuwać nad przebiegiem spotkania i kontrolować wyświetlane treści. 

Opcjonalnie do monitorów z serii NovoTouch czyli wielkoformotowych wyświetlaczy z funkcją interaktywną Vivitek proponuje zastosowanie modułu OPS VKW30-i7 dla środowiska Windows. Dzięki temu dodatkowemu urządzeniu panele dotykowe do pracy zespołowej mogą być używane bezprzewodowo. Atutem oprogramowania jest możliwość połączenia kamery. Tym sposobem użytkownicy mogą korzystać z hybrydowych spotkań i wyświetlać obraz z kamery prowadząc np. seminaria czy warsztaty. Novostage znajdzie też szerokie zastosowanie w środowisku edukacyjnym. Wystarczy, że wyświetlacz znajdujący się w klasie będzie wyposażony w gniazdo OPS. NovoStage jest zgodne z oprogramowaniem do zarządzania nauczaniem, takim jak Google G Suite czy Blackboard.  

Ponieważ Vivitek traktuje priorytetowo ochronę danych i bezpieczeństwo sieciowe we wszystkich swoich liniach produktowych, także NovoStage zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia podczas sesji są podłączone do jednej sieci i przesyłają pakiety danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji TCP do głównego wyświetlacza. Transmisja pakietów danych jest szyfrowana za pomocą Advanced Encryption Standard (AES) z użyciem 256-bitowego algorytmu szyfrowania.  Daje to gwarancje użytkownikowi, że jego dane są chronione przed nieautoryzowanym dostępem w najwyższym, światowym standardzie bezpieczeństwa. Dodatkowo Novostage jest w pełni zgodny z polityką DLP i wytycznymi GDPR. Szczególnie dotyczy to wykorzystania launcherów działających na zasadzie plug and play przy wykorzystaniu portu USB w laptopie. W dużych korporacjach czy bankach obowiązują surowe zasady zapobiegania utracie danych i bezpieczeństwa IT, które blokują porty USB dla urządzeń pamięci masowej i nie zezwalają na bezprzewodowe rozwiązania prezentacyjne oparte na sieci korporacyjnej. Model LauncherOne został zaprojektowany specjalnie dla tych wymagań, zawiera zabezpieczenia HID, które pozwalają na zarządzanie i wdrożenie go przez służby IT/bezpieczeństwa. 

Jak wszystkie produkty Vivitek jest także zgodny z normą ISO 27001 – międzynarodowym standardem zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zapewnia to spokój zarówno użytkownikom i menedżerom sieci IT. 

NovoStage to odpowiedź na szybko rozwijające się wyzwania i potrzeby związane z bezprzewodową współpracą. Zarówno w firmach, jak i w placówkach edukacyjnych, praca zdalna wymusiła wprowadzenie większej ilości innowacji informatycznych w dziedzinie współpracy. To łatwe do wdrożenia oprogramowanie oferuje niezbędną prostotę i łatwość użytkowania w połączeniu z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych spotkań.