W dobie dynamicznego rozwoju technologii i rosnącej popularności zdalnych spotkań, niezastąpione stają się innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na bardziej naturalne i efektywne komunikowanie się w sieci. Marka AVer, istniejąca na rynku od wielu lat, staje się liderem w dziedzinie urządzeń do wideokonferencji. Oferuje szereg inteligentnych funkcji, które sprawiają, że zdalne spotkania są bardziej zbliżone do tradycyjnych rozmów na żywo. 

AVer – lider w dziedzinie wideokonferencji   

W świecie wideokonferencji AVer to marka, która stoi na czele innowacji od wielu lat. Szeroka gama rozwiązań AVer jest dostosowana do różnorodnych potrzeb i scenariuszy. W zależności od wielkości pomieszczenia, jego układu i liczby uczestników spotkania, oferta marki AVer daje możliwość wyboru między kamerami USB, zestawami VC oraz kompleksowymi rozwiązaniami w postaci wideobarów. 

Kamery USB to profesjonalne, ale proste w obsłudze urządzenia, wyposażone w wiele inteligentnych funkcji. W łatwy sposób można je podłączyć do komputera za pośrednictwem portu USB i natychmiast przekształcić w centrum wideokonferencyjne. Kamery USB od AVer  zapewniają krystalicznie czysty obraz dzięki wysokiej jakości obiektywom i zaawansowanym funkcjom przetwarzania obrazu. Rozszerzając tę koncepcję, seria VC wprowadza zestawy zawierające zarówno kamerę, jak i zestaw głośnomówiący, oferując kompletne i zintegrowane rozwiązanie idealnie nadające się do średnich i dużych przestrzeni konferencyjnych.

Wideobary określane jako „wszystko w jednym” łączą funkcjonalność wysokiej jakości kamery, zestawu mikrofonów i głośników w eleganckim urządzeniu. Wideobary zostały zaprojektowane z myślą o małych i średnich salach konferencyjnych oraz biurach, zapewniając wyjątkową jakość dźwięku i obrazu przy niewielkich potrzebach w zakresie konfiguracji.  

Producent zadbał o obraz najwyższej jakości wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs. Urządzenia są kompatybilne z większością aplikacji konferencyjnych opartych na chmurze i internecie, takich jak Zoom, Microsoft® Teams, Skype for Business, Skype™, Google Meet. Jednak to, co sprawia, że są innowacyjne to liczne, wbudowane funkcje oparte na sztucznej inteligencji.

Smart funkcje urządzeń AVer 

Co sprawia, że urządzenia AVer wyróżniają się na tle konkurencji? Oprócz wyjątkowych możliwości sprzętowych, rozwiązania wideokonferencyjne AVer są wyposażone w wiele inteligentnych funkcji, które na nowo definiują wrażenia z wirtualnych spotkań. Oto niektóre z nich:  

1. Smart Frame – funkcja ta automatycznie optymalizuje kadrowanie wideokonferencji, dostosowując się do liczby uczestników i układu pomieszczenia. Co więcej, gdy do spotkania dołączają kolejni uczestnicy, funkcja Smart Frame dynamicznie dostosowuje kadr, aby wszyscy byli widoczni na ekranie. 

2. Smart Composition i Smart Gallery – funkcje te płynnie rozmieszczają i prezentują wielu uczestników spotkania w ramach jednego obrazu, dzieląc ekran na odpowiednią liczbę okien. Smart Composition to przyjazna dla użytkownika funkcja click-to-play, która bez trudu pomieści do sześciu osób. Z kolei Smart Gallery zwiększa interaktywność poprzez jednoczesne wyświetlanie na ekranie wielu uczestników wideokonferencji zarówno w oknach grupowych, jak i indywidualnych. 

3. Audio Tracking – automatycznie kieruje kamerę na mówiącą osobę, zapewniając, że uczestnicy zawsze widzą i słyszą prowadzącego dyskusję. Dodatkowo, opcja Conversation View rozszerza tę możliwość, stabilizując ruchy kamery, gdy więcej uczestników dołącza do rozmowy, aby wszyscy byli widoczni. 

4. Audio Fence – technologia eliminująca niepożądane dźwięki w tle rejestruje tylko głosy w obszarze widzenia kamery. Dzięki temu dźwięk pozostaje czysty i pozbawiony zakłóceń. 

5. Preset Framing – dzięki funkcji Preset Framing można bez wysiłku zaprogramować do dziesięciu, wcześniej określonych, kątów kamery na pilocie zdalnego sterowania. Funkcja ta pozwala na przejście z szerokiego widoku pomieszczenia do zbliżenia na obiekt za jednym przyciskiem, usprawniając wizualne aspekty spotkania. 

6. Gesture Control – sterowanie gestami AVer wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania gestów i interpretowania poleceń, dając możliwość aktywacji lub dezaktywacji śledzenia oraz powiększania lub pomniejszania obrazu bez konieczności bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Ta intuicyjna funkcja zwiększa kontrolę użytkownika i wygodę podczas wideokonferencji. 

Porównanie kamer pod względem funkcji:

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie skuteczna komunikacja jest podstawą sukcesu w każdym przedsięwzięciu. Poznaj przyszłość wideokonferencji z AVer i przekonaj się sam, jak wyjątkowe są te urządzenie. Popraw swoje spotkania, łącz się bez wysiłku i wyprzedzaj trendy dzięki inteligentnym i intuicyjnym rozwiązaniom AVer.