Wizualizer, znany również jako kamera do dokumentów, to bardzo proste w użyciu, ale wszechstronne urządzenie do obrazowania. Płynnie przechwytuje obrazy i obiekty w czasie rzeczywistym. Jego podstawową funkcją jest przekazywanie obrazu z możliwością powiększania i wyświetlania fizycznych obiektów, dokumentów lub obrazów, dzięki czemu są one widoczne dla większej liczby odbiorców. 

Wizualizery są niezbędnymi narzędziami w różnych scenariuszach zawodowych i edukacyjnych. Ożywiają lekcje, wyświetlając w powiększeniu bryły, rysunki techniczne, czy doświadczenia chemiczne. W biznesie mogą pomóc w analizie danych podczas spotkań lub w prezentacji prototypów czy prezentacji dowodów w sprawach sądowych. Dodatkowo urządzenie pozwala na nagranie prezentacji, zapisanie materiałów i stworzenie multimedialnej biblioteki.  Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Część z nich działa na baterie, inne są zasilane na przykład z komputera. Niektóre wizualizery mają mechaniczne ramiona, które można szybko i precyzyjnie ustawić nad obiektem. Są też takie z gęsimi szyjami, które wyginają się i skręcają, dzięki czemu mogą się poruszać i pokazywać rzeczy pod każdym kątem.  

Wizualizery AVer 

AVer to marka będącą synonimem profesjonalnych, ale przyjaznych dla użytkownika rozwiązań do rejestrowania obrazu na żywo. Od eleganckich i przenośnych wizualizerów idealnych do sal lekcyjnych, sal konferencyjnych i środowisk szkoleniowych po najnowocześniejsze kamery dokumentacyjne wyposażone w zaawansowane funkcje do dynamicznych prezentacji, AVer zapewnia kompleksowy pakiet rozwiązań. Każdy może znaleźć model idealnie dopasowany do swoich unikalnych potrzeb. 

Najnowszy model w ofercie 

W ofercie marki AVer pojawił się nowy model z serii U, AVer U70i, będący następcą modeli U50 i U70+. Ten zmodernizowany wizualizer został ulepszony, aby sprostać zmieniającym się potrzebom użytkowników, oferując inteligentne funkcje redukcji szumów dla lepszej jakości dźwięku i automatyczny obrót obrazu dla optymalnych kątów wyświetlania.  

Jakie funkcje i możliwości oferuje ten wizualizer?

Specyfikacja: 

 • Sensor (przetwornik): 1/3.06 CMOS 
 • Liczba pikseli (efektywna): 13 Mpix 
 • Rozdzielczość (efektywna): 4K (3840 x 2160) Mpix 
 • Częstotliwość odświeżania: 60 FPS 
 • Zoom cyfrowy: 16 x 
 • Obszar skanowania: 440 x 330 mm 
 • Fokus: Automatyczny/ręczny 
 • Oświetlenie zewnętrzne LED 
 • Waga: 1.5 kg 
 • Wymiary max.: 184 x 384 x 290 mm 
 • Wymiary min. złożony: 206 x 43 x 218 mm 
 • Zasilanie USB 
 • Typ głowicy: Gęsia szyja 
 • Funkcje: Inteligentne obracanie obrazu, zoom cyfrowy, redukcja szumów 
 • Gwarancja 2 lata 

Wizualizer zachwyca swoją prostotą i funkcjonalnością. W pudełku nie znajdziemy nic, poza urządzeniem i krótką instrukcją. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera, ustawić głowicę i od razu można rozpocząć pracę. Dzięki “gęsiej szyi” można swobodnie wyginać kamerę, a dodatkowo urządzenie zaprojektowano tak, aby można je było łatwo złożyć i przenieść.    

Producent zadbał również o intuicyjne oprogramowanie AVerTouch, które umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak zoom czy zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo ze strony producenta. Tutaj również znajdują się ustawienia wizualizera, m.in. zmiana rozdzielczości. Warto o tym pamiętać, ponieważ domyślna rozdzielczość kamery to FullHD, a rozdzielczość maksymalna to 4K.  

Dużą zaletą wizualizera U70i jest błyskawiczny autofokus oraz bardzo wyraźny obraz. Dzięki oświetleniu LED urządzenie sprawdza się także w ciemnych pomieszczeniach. Praktyczne przyciski na głowicy umożliwiają szybki dostęp do kluczowych funkcji, takich jak automatyczny obrót obrazu, redukcja szumów, zapisywanie ujęć czy autofokus. 

Warto zapoznać się z wizualizerem U70i – nie tylko z uwagi na jego prostotę obsługi, lecz także ze względu na imponujące możliwości, które sprawiają, że staje się niezastąpionym narzędziem.