AVer Information Inc., wielokrotnie nagradzany dostawca rozwiązań do wideokonferencji wprowadził do oferty nowy, wysokiej klasy videobar AVer VB342 Pro, oferujący bardzo dobrą jakość zarówno w małych jak i średnich salach konferencyjnych. Wszechstronne rozwiązanie do wideokonferencji jest wyposażony w wysokiej jakości kamerę, mikrofony oraz dwa głośniki.

Nowym model videobara został wyposażony w matrycę mikrofonową składającą się z 10 mikrofonów i dwa 6W głośniki zapewniające wysoką artykulację i zrozumiałość mowy. Kamera z obiektywem 4K i 15- krotnym zoomem całkowitym w tym 3-krotnym zoomem optycznym pozwala osiągnąc idealną jakość obrazu podczas spotkań online.   

VB342 Pro wspiera szereg technologii poprawiających komfort użytkownika, takich jak:  

Technologia Beamforming: matryca mikrofonowa składająca się z 10 mikrofonów z technologią AVer Beamforming zapewnia doskonałą jakość dźwięku podczas spotkań online. Nowy model oferuje zasięg mikrofonów aż do 8 metrów.

Audio Fence: ulepszona technologia Audio Fence wykrywa dźwięki poza obszarem widzenia kamery i kasuje je. Urządzenie redukuje hałas, zapewniając bardzo dobrą zrozumiałość osób przemawiających podczas spotkania bez niepotrzebnych dźwięków z otoczenia.

Smart Gallery: pozwala wyświetlać oddzielnie każdego uczestnika spotkania znajdującego się w sali konferencyjnej co zapewni wyraźny widok każdej osoby.  

Audio tracking: automatycznie nakierowuje i kadruje na osobę zabierająca głos. Kamera dopasowuje najlepszy widok prezentera, co sprawia, iż spotkania online stają się bardziej efektywne.


Urządzenie możemy rozbudować o kolejny zestaw głośnomówiący a nie jak w przypadku poprzenika, tylko o dodatkowy mikrofon.