DEFENZO_LOGO_PODSTAWOWA_RGB

Po Avteku, czas na debiut kolejnej marki – Defenzo. Czym jest nowa marka w portfolio ViDiS?

Bezpieczeństwo to także elektronika.

Defenzo to nowoczesne urządzenia, które nie tylko sprawią Ci wiele radości, ale także zabezpieczą przed brakiem prądu.

Uważnie obserwując współczesne trendy ViDiS zdecydował się wprowadzić na rynek markę, która sprosta oczekiwaniom świadomych użytkowników popularnej elektroniki – telefonów, tabletów czy urządzeń hybrydowych, jak nowy Microsoft Surface. Defenzo to bezpieczeństwo oraz ochrona – m.in. w momencie gdy w pobliżu nie ma żadnego źródła zasilania. Stąd też wzięła się nazwa oraz tarcza w logo. Oczywistym jest również fakt, że wśród produktów startowych Defenzo można znaleźć produkty ściśle powiązane z „niezależnością energetyczną” użytkownika. Należą do nich uniwersalne powerbanki czy głośniki bluetooth z funkcją powerbanku. Ale to nie wszystko. Defenzo to również marka promująca zdrowy i aktywny tryb życia. W tej materii interesującym urządzeniem jest bezprzewodowy masażer, który uzyskał już pozytywną opinię Stowarzyszenia Fizjoterapeutów Polskich.

Przejdźmy zatem do line-up’u startowego marki Defenzo.


 

Głośniki Bluetooth: SoundFit oraz Audience

SoundFit to niewielki głośnik o naprawdę dużych możliwościach  Dostępna moc to 2 x 3W, ale to co wyróżnia SoundFit to jakość dźwięku. W stosunku do urządzeń o podobnych parametrach SoundFit oferuje naprawdę wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Równie dobrze może służyć jako głośnik konferencyjny – wbudowany mikrofon i system redukcji szumów sprawia, że SoundFit sprawdzi się podczas telekonferencji. Opcje połączeniowe to standard bluetooth oraz wejście audio minijack 3,5 mm. Dostępny jest także moduł NFC służący do szybkiego parowania telefonu z głośnikiem. To jednak nie wszystko, bo SoundFit posiada wbudowany powerbank – dzięki czemu naładujemy swój smartfon np. podczas imprezy plenerowej. Imponuje również czas pracy na jednym ładowaniu: podczas naszych testów wahał się on od 7-9 godzin (w zależności od ustawionej głośności). Kolejna cecha party-friendly to odporność na zabrudzenia  i zachlapania wyrażona w spełnionej normie IP54. defenzo_soundfitW większym głośniku Audience kryje się przede wszystkim większa moc – aż 20W RMS. Według ekipy [blog]ViDiS wystarcza na rozkręcenie całkiem niecichej imprezy trwającej około 6 godzin (bateria 3900 mAh robi swoje). Możliwości podłączeniowe są identyczne jak w przypadku SoundFit (wyłączywszy parowanie przez NFC), natomiast duże wrażenie robi jakość i design obudowy. Wykonana z metalu, wykończona matową farbą i wyposażona w skórzany pasek z wytłoczonym logiem Defenzo – wszystko to komponuje się w naprawdę interesującą całość. Tym bardziej ciekawą, że za sprzęt o podobnych możliwościach trzeba zapłacić dużo więcej. Mimo, że większy od SoundFit, Audience pozostaje bardzo mobilnym rozwiązaniem – o czym możecie się przekonać obserwując #defenzo na facebooku.

audience

Powerbanki: Charge

Dla spragnionych energii powstała seria powerbanków Defenzo Charge, która od innych rozwiązań tego typu wyróżnia się wytrzymałością (500 pełnych cykli ładowania) oraz ognioodporną obudową ABS pokrytą czarną gumą. Do wyboru 3 modele:
– Charge 2K (2000 mAh) – wielkości karty kredytowej, zawsze pod ręką
– Charge 6,5K (6500 mAh) – nieco większy, ale o większej pojemności i złączu 2,1 A (pozwala naładować bardziej wymagające tablety)
– Charge 12K (12000 mAh) – największy, ale też oferujący najwięcej: od pojemności po dwa wyjścia USB pozwalające ładować jednocześnie np. telefon i tablet (USB1: 5V 1A / USB2: 5V 2).Powerbank 12k

 

Uniwersalny zasilacz: LaptopCharge

Uzupełnieniem oferty jest uniwersalny zasilacz Defenzo LaptopCharge, który z powodzeniem naładuje do pełna większość dostępnych na rynku laptopów. Atutów ma wiele. Szeroki zakres napięcia wyjściowego, które automatycznie dostosowuje się do ładowanego urządzenia. Duża liczba dołączonych końcówek oraz wyjście ładujące USB. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w otoczeniu bogatym w laptopy różnych producentów. Jednocześnie – ze względu na korzystną cenę – LaptopCharge jest bardzo ciekawą alternatywą dla drogich, oryginalnych ładowarek.

 

Masażer bezprzewodowy: Defenzo Homelec

Na koniec ciekawe urządzenie, o którym wspominałem we wstępie – masażer bezprzewodowy. Defenzo Homelec, bo tak brzmi jego nazwa, pojawił się w ofercie po konsultacjach ze specjalistami z zakresu anatomii i fizjoterapii. Jest to urządzenie klasy medycznej, idealne do masażu – zarówno w domowym zaciszu jak i profesjonalnym salonie fizjoterapii. Co czyni je wyjątkowym? Przede wszystkim szerokie spektrum możliwości masażu dzięki 6 wymiennym końcówkom i dużej mobilności. Urządzenie może okazać się pomocne przy napięciowych bólach głowy, bólach między łopatkowych, a także w przypadku przeciążenia ścięgna Achillesa czy przy popularnej kontuzji nazywanej „łokciem tenisisty”. Brak konieczności stałego podłączenia do prądu daje szerokie możliwości eksploatacyjne. Do pełnego naładowania masażer Defenzo potrzebuje 90 minut. Pozwala to na ok. 3 godziny nieskrępowanego masażu w dowolnym miejscu i czasie w zależności od potrzeb.