Nauka bez granic – puste słowa czy naturalna kolej rzeczy w nowoczesnym szkolnictwie? Wciąż wielu skłaniałoby się raczej ku pierwszej opcji z jednej prostej przyczyny: zaaranżowanie spotkania pomiędzy uczniami z Polski, Tajwanu i Armenii w klasyczny sposób wymaga niezwykle wysokich nakładów finansowych i czasowych. Aver udowadnia, że można inaczej.

Czym jest Make Friends? To bezprecedensowe wydarzenie, dzięki któremu uczniowie z odległych zakątków świata mogą się spotkać, zaprezentować swój program artystyczny oraz przede wszystkim – porozmawiać i nawiązać znajomości. Zamiast jednak podróżować tysiące kilometrów szkoły łączą się ze sobą za pomocą zestawów do wideokonferencji Aver. Obraz Full HD, bardzo dobry mikrofon i łatwość połączenia sprawia, że uczniowie czują się tak, jakby znajdowali się w jednym pomieszczeniu. Dodatkowo naturalna biegłość i ciekawość nowych technologii budzi ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, która niezwykle szybko przystosowuje się do nowego środowiska nauki.

Aver Make Friends zawitał do Polski po raz drugi – pierwsza edycja miała miejsce 19 marca 2015 i okazała się wielkim sukcesem, o którym więcej można przeczytać tutaj. Klikając poniżej można zobaczyć jak uczyli się uczestnicy pierwszej edycji:


 

W grudniowej edycji Make Friends udział wzięły dwie szkoły z Tajwanu, szkoła z Armenii oraz Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej we Wrocławiu.  Spotkanie odbyło się w języku angielskim, a tematem były wyjątkowe święta obchodzone wyłącznie w krajach uczestników. Polska grupa przedstawiła Dożynki: odbył się pokaz gotowania na żywo i odśpiewany został pewien hit którego tytułu nie będziemy przytaczać. Niestety – już poszło w świat…  😉

DSC05282 (Kopiowanie)

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a bohaterowie wideokonferencji chyba się polubili – symbolicznie wymieniając się na koniec spotkania namiarami na swoje konta na Instagramie.

DSC05307 (Kopiowanie)

Podsumowując – po raz kolejny we współpracy z Averem oraz Projekcją udało nam się pokazać, że Distance Learning oraz Nauczanie bez Granic w edukacji może być zrealizowane jednocześnie z rozmachem i przy niewielkich nakładach finansowych. Profesjonalny zestaw do wideokonferencji w szkole może stać się swego rodzajem oknem, przez które uczniowie mogą porozumiewać się z rówieśnikami z dowolnego zakątka świata – wszystko na żywo i w wysokiej jakości wideo oraz dźwięku. Wideokonferencje to nie tylko zabawa, ale także nauka – szkolenie języka, poznawanie innych kultur oraz nawiązywanie przyjaźni.

DSC05351 (Kopiowanie)

Mamy szczerą nadzieję, że rozwiązania takie będą stosowane w szkołach powszechnie – co pozwoli na zbudowanie bazy placówek, które mogą łączyć się pomiędzy sobą.

A Wy co o tym sądzicie?