6. edycja konkursu Klasa ze Snów, organizowanego przez ViDiS jest już na półmetku. Lista uczestników została zamknięta. Spływają pierwsze prace do konkursu filmowego. Wszystkie są niezwykle ciekawe i już na tym etapie możemy śmiało powiedzieć, że poprzeczka jest ustawiona wysoko.

Jak to wyglądało kiedyś?

Ostatnia edycja odbyła się w 2012 roku i była konkursem plastycznym. Główną nagrodą był zestaw multimedialny, na który składały się  projektor krótkoogniskowy Sanyo, tablica interaktywna, uchwyt Avtek do tablicy interaktywnej i projektora krótkoogniskowego. Co ciekawe, ówczesna wartość zestawu to ok. 10 tys. zł, czyli tyle co obecnie monitor interaktywny Avtek!

Logo_KZS_2011

 

Konkurs okazał się ogromnym sukcesem – wystarczy wspomnieć, że nadesłanych zostało kilka tysięcy prac. Komisja oceniająca prace miała ręce pełne roboty przez długi czas, a magazyn zazwyczaj wypełniony tablicami interaktywnymi na kilka tygodni stał się galerią sztuki pełną przeróżnych wizji na temat edukacji przyszłości 😉

 

Zwyciężyli wówczas uczniowie z Gimnazjum nr 6 z miejscowości Pszczyna – Łąka (woj. śląskie), których pracę można podziwiać poniżej.

 

snip_20160105110444

 

Więcej na temat 5 edycji KzS przeczytacie w tym artykule.

Poniżej również krótkie przypomnienie wybranych prac, które zostały zgłoszone do konkursu.

Przypominamy, że ostateczny termin oddawania filmów w aktualnej edycji to 31 stycznia 2016r.. Także czasu coraz mniej!