Sporo ostatnio było o monitorach interaktywnych, które mamy w ofercie, dlatego czujemy się zobowiązani wytłumaczyć Wam jak to się wszystko zaczęło. A właściwie:

Jak to się zaczęło w ViDiS?

CTOUCH-logo

Odpowiadając na pytanie jednym słowem można napisać – CTOUCH. Za tym słowem kryje się marka, która upowszechniła monitory interaktywne w Europie. Wszystko jednak po kolei…

Intensywny rozwój technologii pod koniec ubiegłego wieku zdawał się omijać edukację, która do procesu nauczania wykorzystywała przede wszystkim tradycyjne tablice kredowe / suchościeralne. Dopiero na początku XXI wieku przyszła kolej na intensywną komputeryzację, za którą przyszły pierwsze tablice interaktywne.  Szturmem zaczęły zdobywać pracownie edukacyjne. Połączenie dużego obrazu z interaktywnością okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż w okolicach 2006 roku większość szkół z USA (a także nieco później z Wlk. Brytanii i Holandii) była już w znacznym stopniu wyposażona te urządzenia.
Niewątpliwy sukces tablic interaktywnych został dostrzeżony przez innowatorów, którzy wiedząc o spadających cenach matryc LCD postanowili działać. I tak zrodził się pomysł na monitory LCD z nakładkami dotykowymi, a nieco później na markę CTOUCH.

Kluczowe daty

2009

Powstanie marki. W styczniu 2009 oficjalnie uruchomiono markę CTOUCH. Co ciekawe marka ta wywodzi się od przedsiębiorstwa Sahara Benelux, które jest dystrybutorem rozwiązań AV z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dzisiaj Sahara promuje się jako swoisty inkubator nowoczesnych rozwiązań przedstawiając CTOUCH jako swoją flagową markę.

pobrane

2012

Początek współpracy z ViDiS. Rok 2012 dla ViDiS to m.in rok debiutu Avtek na targach ISE. Wizyta w Holandii zaowocowała również nawiązaniem współpracy z CTOUCH – to właśnie w Amsterdamie rozpoczęto pierwsze rozmowy.

CTOUCH-logowithVidiS

 

2013

Debiut Leddura XT. Monitory serii Leddura XT stanowiły kolejny dowód na to, że CTOUCH stawia na innowacyjność. Jako jedne z pierwszych oferowały opcję wbudowania do wnętrza komputera OPS, dawały możliwość podłączenia dedykowanego panelu głośnikowego (Soundbar). Leddura XT posiadały także moduł dotykowy Active IRO, który oferował zwiększoną precyzję rejestracji dotyku.

CTOUCH Leddura xt with CTOUCH soundbar xt- mounting

 

2015

Debiut Laser Air. Nowa seria, traktowana jako ekonomiczna w ofercie CTOUCH, już na starcie oferowała szereg ciekawych możliwości. Więcej o Laser Air w osobnym wpisie.

1442837703_CTOUCH_Laser_EasyAir2015

 

Co przyniesie przyszłość?

Rok 2016 zapowiada się szczególnie fascynująco, gdyż premierę będą miały zapowiadane już od ISE 2014 modele z ekranem dotykowym pojemnościowym takie jak Lexinus (nieco więcej o technologiach dotykowych można przeczytam w tym artykule). Podstawową różnicą będzie niemal całkowity brak ramek (dotychczas były w nich ukryte panele podczerwieni) oraz dużo bardziej precyzyjna rejestracja dotyku.

W przypadku CTOUCH możemy oczekiwać również reedycji serii Mensa, w ramach której już kiedyś dostępne były stoły interaktywne (takie monitory interaktywne na czterech nogach). Teraz Mensa ma oferować dużo lepszą jakość dotyku i wyświetlanego obrazu.

Sprzęt, który pokazywał CTOUCH podczas targów ISE 2015, można znaleźć na poniższym filmie, począwszy od minuty 6:08. W większości są to prototypy, które w nieco ulepszonej formie zadebiutują oficjalnie w 2016 roku.


CTOUCH to również marka, która w efektowny sposób prowadzi swój marketing – począwszy od strony na FB, YouTube czy Twittera. Nawet zwykły newsletter u Holendrów ma formę interaktywnej gazety. Natomiast nowa broszura promująca najnowsze serie to już majstersztyk pod względem formy przekazu 😉

Z naszej strony zachęcamy zwłaszcza do przejrzenia konta na YouTube, na którym można ujrzeć monitory tej marki w działaniu.

Wszystko to składa się na obraz marki nowoczesnej, która wyznacza trendy na rynku monitorów interaktywnych. W Polsce pozycjonowane są jako produkty high-end, będące nie tylko efektywnym narzędziem do prezentacji, ale także efektownym uzupełnieniem każdego nowoczesnego biura, prestiżowej sali konferencyjnej czy lobby hotelowego.

 

Laser_Air_Front_Hero_Lucht_1200px