Od niedawna w ofercie ViDiS pojawił się nowy produkt: Joan Meeting Room Assistant. Jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z systemem rezerwacji sal konferencyjnych. Co wyróżnia Joan? Zapraszamy do lektury!

logoJoan

Kto jest producentem?

Joan jest produkowany przez koncern Visionect specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań digital signage opartych na technologii e-ink. Skąd znamy tą technologię? Otóż w oparciu o to rozwiązanie działa większość tzw. premium ebook readerów, służących do czytania książek w formatach elektronicznych. Najpopularniejsze są Amazon Kindle, Nook czy Kobo. E-ink wyróżnia się przede wszystkim znikomym zużyciem prądu  oraz bardzo dobrym kontrastem. Wyświetlacz pobiera energię tylko przy zmianie treści co znacząco wydłuża czas pracy na baterii – nawet do kilku miesięcy.

logovisionect

Więcej o technologii e-ink

Visionect promuje się jako innowator w kwestii rozwoju nowej generacji digital signage, opartej na technologiach o niewielkim poborze energii, niskich kosztach instalacji i poszanowaniu środowiska naturalnego. Potwierdzają to liczby – przez ponad 7 lat obecności Visionect przejął ponad 95% rynku nowoczesnego digital signage opartego o technologię e-ink (źródło: Visionect).

Warto rzucić okiem na największe zrealizowane projekty – m.in. samowystarczalne przystanki autobusowe w Londynie. Więcej na stronie Visionect.

visionect_london

 

Ciekawy jest również system samowystarczalnych i synchronizujących się  znaków drogowych wykonany dla miasta Sydney, Australia. Dla spragnionych większej ilości szczegółów odsyłam do strony Digital Trends.

visionect_sydney

Rozwiązania Visionect można znaleźć też w formie totemów z cenami na stacjach benzynowych, etykietach elektronicznych w sklepach czy cyfrowych menu w restauracjach. Co ciekawe ten producent jest jednym z pierwszych, którzy zaczeli pracować na kolorowych wyświetlaczach e-ink. Pozwala to przypuszczać w jakim kierunku będzie zmierzać kolejna generacja Joan.


 

Czym jest Joan?

 

Joan photos (2)

Joan Meeting Room Assistant to innowacyjne podejście do zarządzania rezerwacjami pomieszczeń. Zasada działania Joan jest zbliżona do opisywanego na łamach naszej strony Evoko Room Manager.

Cytując wcześniejsze wypowiedzi:

Gdy liczba sal konferencyjnych w firmie wynosi powyżej trzech zaczyna się prawdziwy chaos. Rozwiązaniem tego problemu są systemy do rezerwacji sali konferencyjnych. Pozwalają one przede wszystkim na czytelną sygnalizację zajętości sali oraz zarządzanie harmonogramem (kalendarzem) rezerwacji pomieszczenia.

…i taką właśnie rolę pełni Joan Meeting Room Assistant. Ale dzięki kilku istotnym cechom ciężko zaklasyfikować Joan do tej samej kategorii sprzętu co Evoko. Dlaczego?

Bateria

Dzięki wbudowanej baterii, obsłudze Wi-Fi i wyświetlaczowi opartemu na energooszczędnej technologii e-ink Joan jest całkowicie bezprzewodowym rozwiązaniem.

Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe i nie wymaga stałego podłączenia do zasilania!

Dzięki baterii o pojemności 5000mAh oraz energooszczędnej technologi wyświetlania Joan może pracować do 3 miesięcy bez ładowania. Urządzenie wystarczy zamontować na ścianie – nie trzeba instalacji elektrycznej i LAN.

Nawet 3 miesiące bez ładowania, potem wystarczy podłączyć urządzenia na noc lub weekend.

Wyświetlacz

Wyświetlacz Joan oprócz tego, że wykonany jest w technologii E-Ink (papier elektroniczny), wyróżnia się również bardzo dobrą czytelnością (nawet w świetle słonecznym) oraz szerokimi kątami widzenia (180°).

Parametry wyświetlacza E-Ink ® Pearl:

  • przekątna 6”
  • rozdzielczość 1024×768
  • 16 odcieni szarości
  • wysoki kontrast
  • niskie zużycie energii
  • pojemnościowa technologia dotyku

 

Montaż

Kolejna sprawa to montaż naścienny. Niezwykle przyjazny dla użytkownika. Nie wymaga wiercenia i umożliwia łatwy demontaż urządzenia na potrzeby przeniesienia lub ładowania baterii. Wszystko dzięki magnetycznemu uchwytowi.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować urządzenie np. na szklanej powierzchni

 

Jeden by wszystkimi rządzić – portal Joan

Gdy urządzenia będą wymagały doładowania administrator zostanie poinformowany o tej potrzebie wiadomością mailową. Ładowanie odbywa się za pomocą standardowego kabla USB – MicroUSB. Można wykorzystać również ładowarki wykorzystywane w większości telefonów komórkowych.

Rezerwacja sali może odbywać się przy użyciu programu lub kalendarza (np. Outlook) albo bezpośrednio przy dotykowym panelu.

Joan umożliwia również podgląd statusu pomieszczeń (stan naładowania baterii, połączenie z siecią, zajętość) za pomocą wygodnego pulpitu dostępnego przez przeglądarkę z dowolnego miejsca z dostępem do internetu!

W skład tzw. Joan Experience wchodzi również portal Joan, który umożliwia wygodne zarządzanie urządzeniami, monitoring działania, a w przyszłości również generowanie raportów. Wszystko z dowolnego punktu z podłączeniem do internetu. 


Joan to także wsparcie dla najczęściej używanych pakietów biurowych – dzięki czemu łatwo włączymy te urządzenia do już istniejącej infrastruktury.

Obsługiwane typy kalendarzy / pakietów biurowych:

  • Office 365
  • Exchange 2010/2013
  • Google Apps for Business
  • iCalendar

 

Unboxing 

Co znajduje się w pudle? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z unboxingu, gdzie zobaczą Państwo jak wygląda Joan świeżo po wyjęciu z opakowania.

Jak skonfigurować urządzenie?

Każdy system rezerwacji wymaga konfiguracji. Jak działa to w Joan? Wymagana jest konfiguracja po stronie urządzenia i portalu Joan, który służy do zarządzania wieloma urządzeniami. Jak dokonać konfiguracji?  Nic prostszego – zapraszamy do obejrzenia naszego materiału.

 

 

Jak dodać salę / pomieszczenie Office365 do bazy Joan?

Pakiet Office365 umożliwia niezwykle proste tworzenie kont zasobów, np. sali konferencyjnych. Przypisanie konkretnego konta do sali konferencyjnej umożliwi dostęp do rezerwacji sali z poziomu Outlooka, kalendarza czy właśnie panelu Joan. Jak natomiast przypisać salę do panelu sterowania Joan? Odpowiedź poniżej.

 

W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.