Revolabs do współpracy z koncernem Yamaha przygotowały nowy telefon konferencyjny – przed Wami Yamaha YVC-300!

Telefony konferencyjne to kluczowe produkty w ofercie Revolabs. Do tej pory w ofercie można było znaleźć 3 serie:

 • FLX UC (500/1000/1500) – niewielkie urządzenia dostępne w 3 wersjach
 • FLX2 – telefony konferencyjne z bezprzewodowymi elementami zestawu – dostępne w wielu wariantach
 • YVC-1000 – to właściwie jeden model

 

Nowa propozycja to YVC-300 – drugi przedstawiciel serii YVC, którą Revolabs opracowuje wspólnie wraz z koncernem Yamaha. Model ten zadebiutował na początku czwartego kwartału 2016 i jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie rynku na systemy do konferencji, które:

 • są ściśle przeznaczone do komunikacji biznesowej,
 • są proste w instalacji i obsłudze,
 • 2 w 1 – połączenie mikrofonów i głośnika,
 • gwarantują najwyższą jakość,
 • są mobilne – można je szybko przenosić pomiędzy salami konferencyjnymi czy pokojami spotkań.

yamaha yvc_300 (4)

Produkt ten jest również świetnym uzupełnieniem całej oferty Revolabs dla komunikacji biznesowej. Jak YVC-300 prezentuje się na tle pozostałych rozwiązań Revolabs? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie podstawowych parametrów. W poniższym linku plik z porównaniem.

Revolabs – komunikacja głosowa


 

Rzućmy teraz okiem na podstawowe parametry YVC-300.

yamaha yvc_300 (1)

(kliknij, aby powiększyć obrazek)

Szczególną uwagę w kontekście łatwości obsługi zwracają przede wszystkim moduł bluetooth (dzięki któremu szybko sparujemy się z telefonem, tabletem czy komputerem) oraz złącze USB, które jest jednocześnie złączem zasilającym (wystarczy jeden kabel pomiędzy YVC-300 i komputerem). Obecnie są to najbardziej popularne i uniwersalne metody łączenia z tego typu urządzeniami. Powoduje to, że Yamaha sprawdzi się w praktycznie każdym środowisku biznesowym.

yamaha yvc_300 (8)


Co z jakością dźwięku?

YVC-300 pomimo niewielkich wymiarów posiada w sobie sporo nowoczesnej technologi filtrującej i ulepszającej rejestrowany dźwięk. Poniżej wypisaliśmy kluczowe „ulepszacze” wraz z krótkim wyjaśnieniem do czego służą.

 

Aktywna eliminacja echa

Problem polegający na wyłapywaniu przez mikrofony dźwięków z głośnika przez co powstaje echo jest tutaj całkowicie wyeliminowany dzięki autorskiej technologii, która obrabia audio już po zarejestrowaniu.

 

Automatyczne dopasowanie poziomów głośności (HVAD)

Natężenie dźwięków w sali konferencyjnej może być zróżnicowane. Nagłe momenty, gdzie dźwięk jest głośniejszy oraz następujące po nich okresy cichszej konwersacji lub różnice powstałe w wyniku odległości przemawiającego od mikrofonu czy nawet natężenia głosu powodują, że wymagana jest zmienna czułość mikrofonów. Stosowanie rozwiązań w których trzeba robić to ręcznie nie jest dobrym pomysłem, gdy obu stronom zależy na czasie i prostocie użytkowania. Dlatego Yamaha wyposażona jest w system automatycznie dopasowujący czułość mikrofonów, tak aby utrzymany był jeden poziom głośności.

yamaha yvc300 ls (3)

Śledzenie głosu (HVAD)

Kolejna ciekawa funkcja to śledzenia głosu osoby mówiącej, tak aby znajdował się cały czas na tym samym poziomie. Istotne jeżeli prowadzący lubi np. przechadzać się wokół stołu podczas telekonferencji.

 

Eliminacja szumów i zakłóceń wynikających z geometrii otoczenia (HVAD)

Jak sama nazwa wskazuje – w komunikacji głosowej najważniejszy jest głos. Dlatego Yamaha automatycznie eliminuje zbędne odgłosy otoczenia, takie jak szum klimatyzacji, włączonego projektora czy gwar ulicy zza okna.

 

Co to jest HVAD?

Human Voice Activity Detection – to nowoczesna technologia na którą składają się wymienione powyżej funkcje. Cel jest jeden – spośród różnych dźwięków wyodrębnić ludzki głos, uzyskać jak najlepszą jakość po to aby, komunikacja głosowa odbywała się bez stresu i nieporozumień.

yamaha yvc300 ls (5)

 


 

Jak podłączyć YVC-300 do komputera?

YVC-300 najprościej podłączyć za pomocą kabla USB, który jest w zestawie.

Po podłączeniu kabla USB system Windows automatycznie zainstaluje YVC-300, sugerujemy jednak, aby zajrzeć do ustawień urządzeń audio systemu Windows i zaznaczyć odpowiednie opcje. Zupełnie jak na poniższym wideo.

yamaha gif

 

Yamahę możemy również podłączyć do komputera bez udziału kabli – za pomocą Bluetooth. Jak to zrobić w systemie Windows 10? Poniżej wideo pokazujące ten proces. Następnie, podobnie jak w przypadku połączenia przez kabel USB, możemy przejść do ustawień urządzeń audio i ustawić YVC-300 jako domyślne urządzenie.

yamaha gif2

Uwaga! Yamaha wymaga podłączonego kabla USB do zasilania, nie posiada wbudowanej baterii.

 

Dodatkowo, dzięki wejściu audio do YVC-300 możemy podłączyć dodatkowe źródło dźwięku (np. mikrofon bezprzewodowy Revolabs, lub dodatkowy komputer). Wyjście audio pozwala z kolei podłączyć to urządzenie do mocniejszych głośników (oczywiście aktywnych) czy wzmacniacza lub innego systemu audio.

yamaha yvc_300 (10)

 


 

Jakość mikrofonów

Jak Yamaha spisuje się w rzeczywistości? Przygotowaliśmy dla Was materiały dźwiękowe dzięki czemu można „na własne uszy” sprawdzić jakość mikrofonów w tym urządzeniu.

 

1.Połączenie konferencyjne pomiędzy 3 stronami:

 • Yamaha YVC-300 (mostek)
 • Połączenie telefoniczne, telefon komórkowy (połączenie przez bluetooth YVC-300)
 • Skype dla Biznesu (połączenie przez laptopa podłączonego do YVC-300)

 

 

 

2. Zbieranie dźwięku w sali konferencyjnej z różnych odległości

 


 

Podsumowując

Jakość dźwięku (zwłaszcza głosu ludzkiego) rejestrowanego przez mikrofony YVC-300  jest bardzo zadowalająca. W połączeniu z efektownym wyglądem i banalnie prostą obsługą otrzymujemy idealne rozwiązanie do komunikacji głosowej. Więcej o produkcie, szczegółowe specyfikacje czy szerzej opisane możliwości znajdziecie na stronie Revolabs.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć tego rozwiązania.