Systemy rezerwacji sal Joan już zadomowiły się na polskim podwórku. Idea całkowicie bezprzewodowych systemów czytelnie informujących o zajętości sali przyjęła się bardzo dobrze, zwłaszcza w nowoczesnych biurach wyposażonych w przeszklone ściany działowe. Idąc za ciosem producent Joan, Visionect, wprowadza do oferty nowy model – Joan 9’7″ Limited Edition.

logoJoan

6 calowe, dotykowe rozwiązanie, które można zamontować na dowolnej powierzchni tuż przy wejściu na salę, rozwiązuje wiele problemów w momencie poszukiwania miejsca do spotkania. Zbierając informacje na temat tego rozwiązania usłyszeliśmy jednak wiele opinii, które jasno dały nam do zrozumienia, że w niektórych sytuacjach obecny ekran jest po prostu za mały. Jako rzetelny partner Visionect przesłaliśmy Wasze opinie i dzisiaj zbieramy tego owoce.

Panie i Panowie: system rezerwacji Joan z ekranem wielkości  9,7 cala już niedługo w naszej ofercie!

 

IMG_0197minininini

 

OK, ekran jest większy, ale co jeszcze się zmieniło?

Nowy model przynosi też kilka innych zmian z których najważniejsze przeczytacie poniżej.

 

  • Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu
    IMG_0207

9,7 calowa wersja może pracować na jednym ładowaniu nawet pół roku! Większe wymiary pozwoliły producentowi na zastosowanie większej baterii (10200 mAh!), dzięki czemu nowy Joan jest jeszcze bardziej bezobsługowy. Oczywiście finalny czas pracy może ulec zmianie ze względu na zasięg sieci wi-fi (w środku mamy pasywny moduł, który pobiera tym mniej energii im lepszy zasięg) czy częstotliwość korzystania. Wpływu nie ma natomiast wyłączenie ekranu dotykowego, gdyż…

 

  • Joan 9,7″  nie posiada ekranu dotykowego

IMG_0208

W nowym modelu nie zarezerwujemy spotkania z poziomu panelu zawieszonego przy sali. Decyzja ta spotkała się u nas z mieszanymi reakcjami, ale Visionect argumentuje ją tym, że priorytetem było osiągnięcie długiego czasu pracy na baterii oraz utrzymanie niskiego pułapu cenowego.

 

  • Więcej informacji na ekranie

IMG_0203

Logiczne. Większa powierzchnia wyświetlacza to możliwość upchania większej ilości informacji. Tak jest i w tym przypadku, gdyż nowy model wyświetla nie tylko aktualne i najbliższe spotkanie, ale także 3 kolejne pozycje, także z kolejnych dni.

 


Poza zamianami mamy do czynienia z tym samym zapleczem technologicznym co w przypadku mniejszej siostry. Samo urządzenie jest tzw. cienkim klientem, które komunikuje się z serwerem i wyświetla wygenerowane na nim obrazy.  Technologia wyświetlacza to energooszczędny E-ink. Wi-fi opiera się na pasywnym module gwarantującym niski pobór energii. Szczegóły poniżej.

snip_20170317135049

 

Wstęp do tych oryginalnych systemów rezerwacji przeczytacie w pierwszym artykule o Joan podlinkowanym poniżej.

Konfiguracja

Identycznie jak w przypadku mniejszej wersji wygląda konfiguracja. Aby się nie rozpisywać kieruję do naszego artykułu, gdzie jest to opisane w szczegółowy sposób.

Kiedy w ofercie?

Aktualnie testujemy Joan 9,7″ i pomagamy producentowi w szlifowaniu interfejsu użytkownika, ale w najbliższym cenniku ProAV ViDiS produkt ten powinien już zadebiutować. Dostępność fizyczna to początek kwietnia. Będzie dostępny również egzemplarz demo do Waszych testów i prezentacji.

IMG_0223

 

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć z naszych pierwszych wrażeń.